A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

E Humbëm Njëri Tjetrin

E humbëm njëri tjetrin,
Dhe s'do e gjejmë më kurrë,
Ta hoqa dhe portretin,
Që kisha vënë mbi mur!

U lamë,vuajta shumë,
Por s'të kërkova më!
Pas mjegulle,pa gjurmë,
U trete përgjithnjë!

Të mendoj,por zemra,
Për ty,asgjë më s'ndjen,
Zhgënjime..prapë femra,
Një plagë ikën,një më vjen!

Ndonjë ditë,po të qëlloja,
Përballë teje..befas vrik,
Unë rrugën do ndërroja,
Sikur të shihja një rrezik!!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019