A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Njerëzit

Po të thosha:"bota është plot idiotë"
Do tundnin kokat:"ashtu vërtet!"
S'është përgjigjur njeri gjer më sot:
"ç'mëkat!ashtu jam dhe unë vetë!"

Mos prit,njerëzit të të kuptojnë!
S'kuptojnë ata,veten e tyre..
Të japin mënd,nëse kërkojnë
Qeshi ti,para fytyre!

Buzëqeshi ti jetës,pa qeder
Edhe pse gjërrat,shkojnë për keq
Këta janë njerzit!Flakë mos merr
As i ndryshon dot e as i ndreq!

Ndonjë barkë,ka frikë,në lundroftë
Se dallga i hidhet,ta fusë nen kthetër
I thellë shumë a i cekët qoftë,
Tru i njeriut,të tremb më tepër!

- poem written by Vaso Dushi


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019