A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Lamtumirë!

Ah,të fundmin vështrim
E hodhe,përmbi mua:
"Lamtumirë,o miku im,
Tani,një tjetër dua!"

U shtanga,trup mpirë
Mu drodh,shpirt i tërë:
"Më vrit mua,më mirë
Po vetëm,mos më lër!"

Si mund të fle në shtrat,
Me zemrën,copëtuar
Kur të mendoj çdo natë
Që tjetër,mban shtrënguar..!

Por prapë,lamtumirë
Moj mike,përgjithmonë
Të vdisja,më mirë
Aq shumë,po më lëndon!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019