Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Një Boshllëk Më Le

Të pashë,sonte në rrugë,
Rastësisht,pas kaq kohe
I shuar,syri yt,mu duk
Më pe një çast,por s'më njohe!

U kryqëzuam,si të huaj
Dorën s'ta dhashë,s'të përshëndeta
Dikur,më bëre shumë të vuaj,
Pa ty,s'më kishte kuptim jeta!

Në vend ndala,dhe kokën ktheva
Ti,e qetë,rrugën vazhdove
Njëlloj boshllëk,në shpirt ndjeva
Siç e kishe lënë,kur shkove!

Zjarri për ty,ngadalë m'u shua
Rrallë,më kaloje nëpër mënd
Zemra sërish,m'u dashurua
Por asnjë,s'e zuri vendin tënd!!

- Poezi nga Vaso DushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente 0