A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Si Gjethe E Tharrë!

Kur më iku dashuria,
Mbeta si gjethe e tharrë,
Iku jeta,lëngu,shija
Ngeli helm në damarë!

Ti rilinde..!Me ç'nure,
Me tjetër,shkoje për dore
Sikur litar më vure,
Në grykë,moj mizore!

Lindur rishmas,gjithë freski
Në sy më pe,dhe heshte..
Sa do doja,të isha Ai,
Dhe Ai,një gjethe vjeshte!

- poezi nga Vaso Dushi


Nuk ka akoma asnjë votë






Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019