Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Si Gjethe E Tharrë!

Kur më iku dashuria,
Mbeta si gjethe e tharrë,
Iku jeta,lëngu,shija
Ngeli helm në damarë!

Ti rilinde..!Me ç'nure,
Me tjetër,shkoje për dore
Sikur litar më vure,
Në grykë,moj mizore!

Lindur rishmas,gjithë freski
Në sy më pe,dhe heshte..
Sa do doja,të isha Ai,
Dhe Ai,një gjethe vjeshte!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet