Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


I Uritur Për Ty!

I uritur,për ty qeshë,
Ti ishe prej mishi dhe gjaku,
Lidhja kurrë s'mora vesh,
Nga zemra vjen,a nga stomaku?

Dikush flet për dashuri,
Për shpirtra të bashkuar..
Ndjeja,si një qen i ri
Me dhëmbë të lëmuar!

Kur të jem një qen plak,
Ndonjë kockë kur të lëpi,
Aherë,për ty,do mendoj pak
Të them,a ishte dashuri!?

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0