Vegim Furra
Vegim Furra
Vegim Furra
  • Vendlindja:
  • Gjakovë
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Prill 1993
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Vegim Furra është këngëtar i njohur. Shkollën fillore dhe shkollën e mesme e përfundoi në Gjakovë. Tani vijon studimet në njërin nga universitetet private. Karrierën e tij si këngëtarë e ka filliar qysh në moshën e tij të re ku edhe tani vazhdon të merret me muzikë. Qysh i vogël ka marrë pjesë nepër festivale të ndryshme ku herë pas here ka marrë edhe qmime të ndryshme. Njëri ndër festivalet ka qenë Gjakova 2004. Vegimi rrjedh nga një familje me traditë të muzikës popullore shqipe.

Më datë 20 Maj 2016, Vegim Furra publikon videoklipin e parë "Te Du Te Du". Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0