Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vegim Furra - Fustani Me Pika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I: Fustani me pika
Sa hije të paska! :I
I: Ngreje pak shamin moj Nepi!
Sa të shof, se plasa. :I

N’tre sahati t’natës
Të erdha ke porta.
Zanin ta nigjojsha Nepi
Thojshe: -Po m’dhemb koka!

Zanin ta nigjojsha
Thojshe: Po m’dhemb koka
Desha t’marr doktorin Nepi
Por me erdh turp nga bota

Fur dole ke porta
Me qiri ne sqetull
Vallaj nuk te njofta Nepi
Sa shum’ qenke tretur.

Kur dole ke dera
Me qiri ne dore
T’rrojshe nja dy jave o Nepi
Sa t’bojshim kunore

Tre sahati drekes
Po therret yleja
Do ta cojm Zenepe Bacin
Ke vorrezat e reja
Vegim Furra
Publikimi: 23/11/2014


Vegim Furra - Fustani Me Pika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fustani Me Pika".
3. Video është e këngës "Fustani Me Pika", por nuk këndohet nga Vegim Furra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vegim Furra:


Komente 0