Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Dasma Islame Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sodë ne lagjen tonëpo na thrret ezani
Kendojn ilahi lexohet kurani
Feston farefisi e festoj shoqrija
Ty o zot i shpis me fat miqasija me fat miqasija

REF- Hajde ore dhander dasmen ta urojm
Hajde ore dhander dasmen ta urojm
Sodë jem ardh tek ti dasmen ta festojm -ilahi t'kendojm
(Me hajr kjo dasem zoti ju bekoftizoti ju bekoft)

Ti orë zoti shpis naj zdrit kët konak
Sodë dojmë kafe qajushqim tmir me hanger
O keshtu e ka dasma dasma me islam
Zoti ta pranoftty ket sadaka ty ket sadaka

Cka ësht k'shtu me dhëndrrin qe rri mej qysh
Athu teshat t'bukra nuk po do me izhyt
Jo orë vella i dashur nga ti zdojm hyzmet
Sod i ke vllaznin qet bojn muhabet ety tbojm hyzmet


Vellezerit Xhaferi - Dasma Islame
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Islame".
3. Video është e këngës "Dasma Islame", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0