Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Vjehrrat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ngoni oju motra Ktofjal pa ofendime
E jem krijes e zotit Tegjith bojm gabime
E nukjan vetem nuset O ato qe gabojn
Dheketo vjehrrat sodit per keshill kan nevoj
Dheketo vjehrrat sodit per keshill kan nevoj

Ti oj loke e dashur Mos ubo diktator
Mos ipri keq nuses gjithmon mu bo hor
Ah teishe moj vjeherr mepak saber te hairit
Dhe nusen e keqe ebon mei ra pishmani
Dhe nusen e keqe ebon mei ra pishmani

Ref:
Vjehrra errit mendjen si kryetar bote
Reja zguxon mei livrit si maca nder sofer
Naten edhe diten gabime poi gjan
Krejt kan harru vjehrrat O... qe nusa jan kan

Vjehrra urdheron nusen meibo buk dhe qaj
E Jagjan diten nuses kur fmija i qajn
Per hater te zotit qohet e respekton
Prap po jakthen vjehrra mefjal e rënon
Prap po jakthen vjehrra mefjal e rënon

Esht hutuar nisja nga vjehrra e veshtir
Edhe punt e shpis o nuk din mei bo mir
Nga zullumi i vjehrres nusja ka ra ndert
Ne qdo pun te nuses i gjan gabime
Ne qdo pun te nuses i gjan gabime

Ref:

Edhe nusja e shkret paska ra ne hall
Krejt prej saj po pritet buk kafe dhe qaj
I kajn fmija e vogel nusja bjen ne hall
Nuk qoheto vjehrra nji bardak me la
Nuk qoheto vjehrra nji bardak me la

Hej edhe vjehrra duhet me pas marifet
Net ka frik Allahun mos ti jep gazep
Qeka mar nji nuse mos sillet si m'bret
Evladin e huj o eka amanet
Evladin e huj o eka amanet

Ref:


Vellezerit Xhaferi - Vjehrrat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjehrrat".
3. Video është e këngës "Vjehrrat", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0