Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Nënën


Nena

Emri me i shtrenjt qe egziston
Dashuria me e madhe qe jeton
Shikimi yt e di mua me jep ndere
Fjala jote keshilla me me vlere
Emri yt Nene i lartesuar mbi çdo gje
Vlera jote eshte numer nje
Era jote oksigjen qe pa te nuk jetohet
Fjala jote me asgje s'krahasohet
Te jam betu se per ty jap jeten
Do te te dua deri sa me sy ta shoh vdekjen
Te dua dhe me ty kemi shume histori
Fjala jote rrjedh si flori
Emri yt i perjetshem magji
Syte e tu shendrrisin dhe largojn çdo ligesi
Nene te dua deri ne pafundesi !!!!

- Poezi nga Vesa R


- U dërgua nga Vesa R -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  45

Komente 0