Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Eshte Faji Yt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

27/01/2013

2013-01-27T03:53:39+00:00Sokakut me gure si dikur une te prita
e ti zemer gur su ktheve kurr u merzita.
sokakut me gur dasmoret tu sot kalojn
nuk kam besu kurr se syt e tu do t'me harrojn

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
Amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshet veq faji yt eshte veq faji yt

Sot eshte dite e Diel dasmoret tu pran shpis kalojne
dita qe ka qel nuk eshte per mu tjert le ta gzojn
sot eshte dit e djel dasmoret tu te une nuk ndalen
unaz e fustan qe kam provu tjetres i falen

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshet veq faji yt.

Dhe mos me zgjoni ju nga gjumi
lermeni te qet askujt deren nuk ja qel
ne vetmi po e pres fundin syt dua mi mshel ne diten e djel.

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshte veq faji yt eshte veq faji yt.


Ky tekst u dërgua nga Xhanii
Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet