Më mbaj mend (për 1 muaj)


Violeta Kukaj Retkoceri - Ismet Gashi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ismet Gashi".
3. Video është e këngës "Ismet Gashi", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Violeta Kukaj Retkoceri - Ismet Gashi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Nuse Ne Katun"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Syte i mbante lart drejtuar qiellit
Me fjale urtesie ndjellte lirine
Me dashuri gjalle e mbante shpresen
Per Kosoven e tij ne petkun e ri

Kur u skuqen dhe valet e Drinit
Nga gjaku i djemve te Dukagjinit
Kur qielli gjemonte nga predhat
Bresheri

Kur u shua dhe vaji i foshnjes
Kur u shua gjemimi i nenes
As atehere nuk u shua shpresa
Per liri

Syte i mbante lart drejtuar qiellit
Me fjale urtesie ndjellte lirine
Me dashuri gjalle e mbante shpresen
Per Kosoven e tij ne petkun e ri

Kur u vershuan hordhite gjakatare
Sollen vdekjen e zjarrin e ferrin
Nuk u tremb zemra e shqiptarit
Luftetarit

Dhe qendroi ne radhen e pare
I flijuar per token shqiptare
Ismet Gashi sebashku me djemte
E anes se Drinit

Kur vershuan hordhite gjakatare
Lan Dovicen shkrumuan ne zjarre
Nuk u tremb zemra e shqiptarit
Luftetarit

Dhe qendroi ne radhen e pare
I flijuar per token shqiptare
Ismet Gashi sebashku me djemte
E anes se Drinit


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet