A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vlashent Sata - Nese Te Merr Malli


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/08/2009

2009-08-27T17:53:21

Participating in

Top Fest 6


E strukur je ,perballe deti
e floket vallezojne me eren
e syte ç'kane syte ç'kane
qe me shiun , lodrojne

Si nje femije ne nje perralle
mbi bregun "zemer" nje keshtjelle nderton
e kembe zbathur kembe zbathur
me valen e bardhe , kujton

E krahet hap , krahep hap
princeshe e detit diellin zgjon
princeshe e detit ti
E syte mbyllur syte mbyllur
ishullin tone te premtuar enderron
ishullin tone

Nese te merr malli naten me kerko lart ne qiell
nese te merr malli do te lind ne mengjes si diell , zemer
e nese te merr malli...

Kerkon serish prekjen e duarve dritharake
do doje te puthje t'kishe ate zemer frikacake
qe te marresh qe te mbushesh dhe nje here dhe nje here
me frymen time...

E krahet hap , krahep hap
princeshe e detit diellin zgjon
princeshe e detit ti
E syte mbyllur syte mbyllur
ishullin tone te premtuar enderron
ishullin tone

heshtjen tende do marr

E krahet hap , krahep hap
princeshe e detit diellin zgjon
princeshe e detit ti
E syte mbyllur syte mbyllur
ishullin tone te premtuar enderron
ishullin tone

veten tende fort e fort shtrengon
me koken lart kerkon

Nese te merr malli naten me kerko lart ne qiell
nese te merr malli do te lind ne mengjes si diell , zemer
e nese te merr malli...kerndo k'te kenge...


Lyrics submited by SaraKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019