Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Xeni (Shkelzen Jetishi) - "Konstandine"

Teksti origjinal i kenges

konstantinee heret po vjen
se jam banun hajdee
maran ne ty amaaan amaan
se jam banun hajde marak ne ty

o ne ma daq moj goce hatrin mue
tjeter ken shikjon me sy
faree jamaaan (2her)

maraku ma i ran se plumii
me njat zemer hajde
moj kattilesh aman aman
me njat zemer hajde moj katilesh

o bi me fjet moj goce
spo me merr gjumi
dojn me me lujtun ment
prej kres fare jaman (2 her)
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019