Xeni (Shkelzen Jetishi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  142
  • Emri i Vërtetë:
  • Shkëlzen Jetishi
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xeni (Shkelzen Jetishi) është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareShkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Live 2017 (2017)

Gezuar (2015)

Xeni Live 2015 (2015)

Ti Në Zemrën Time (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)

Hajde Luj (2010)

Ju Këndon Zemra (2006)

Këngë Të Shpirtit

Hitet Xeni


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Jam Dorzu
Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
O Dukat
Hajt Tja Thojm Nje Kang Te Bukur
Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj
Mire Se Te Gjeta Bajrush Doda
Kujtimet E Vjetra
Si Babë E Bir
Shpirti Im
Koha Nuk Të Pret


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Rexhepagiqi

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Stine

Bujar Qamili

Olen Cesari

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Krijo Një Kartolinë