A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Xhani Shqerra - Chanson D'amour


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/05/2010

2010-05-01T11:34:15

Participating in

Top Fest 7


STROFA 1

Imazhet udhëtojnë, një kujtim e mbajnë me vete/
Aromë yjesh ndjej, këtë natë, nuk jam i vetëm/

Kjo puhizë që ledhaton, nga një ëndërr po më zgjon/
Emocione ,ti më fal, zemra po më flet ngadalë/

REFRENI

Është një chanson d’amour, pasioni nis këtu, më ndal në brigjet blu (në vendin tënd).
Është një chanson d’amourë, ku shpirti mori udhë/ të sjell më pranë tek unë (në vendin tim)

STROFA 2

Me sytë që vezullojnë, përjetësisht më fale veten/
Në trupin tënd ndaloj, trupi im, aty merr jetë/
Emri yt do më kujtojë, këtë çast që nuk mbaron/
Buzët po të belbëzojnë, ëmbëlsisht ato këndojnë/

REFRENI

Është një chanson d’amour, pasioni nis këtu, më ndal në brigjet blu (në vendin tënd).
Është një chanson d’amourë, ku shpirti mori udhë/ të sjell më pranë tek unë (në vendin tim)
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019