Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Xhesika Pengili - Largoje Trishtimin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Largoje Trishtimin".
3. Video është e këngës "Largoje Trishtimin", por nuk këndohet nga Xhesika Pengili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xhesika Pengili - Largoje Trishtimin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Junior Fest 2016

Komente

Asnjë Koment

01/06/2016

2016-06-01T16:56:39+00:00Largoje trishtimin...(pershendetje trishtim)

Nje dite te bukur
Un po shetisja
Dhe shkumen e detit po kuturisja

Befas, me ndali veshtrimi
Te nje femije kish zene vend trishtimi...
Doja te dija un
Ku ishin prindet e tij?!

Lehte iu afrova
Nje buzeqeshje i dhurova
Si ne faj me pa ai:-
'Babi tha s'vjen me ne shtepi,
ndoshta jam i keq, nuk e di...'

Ref.
Kush ta mori femijerine
Ta rrembeu ciltersine
Bota ne femijve na perket
Ti je jeta, vete gezimi

Fshiji lotet moshatar
Do te behesh djale i mbare
Hapi krahet dhe fluturooo
hiqe Trishtimin, eja kendo

Ku je (ku je-kori)
Femij i pafat (pafat-kori)
Prane detit eja
Shpresen te ta jap

Me kujtohet kur ti me the:
'Mami eshte vetem ne shtepi.
Cfare te bej nuk e di,
Jam vec nje femij...'

Shko te mami perqafoje
Dhe perhumbjen ti largoje
Te kam sjelle sot ty nje dhurate
Ja nje guacke, thone sjellin fat (dhe kori)

Eja sot o miku im
Te ta heq ate trishtim
Kete kenge sot per ty kendoj
Tingujt kudo do i percoj

Ti je vete pafajsi
Ti je vete melodi
Hapi krahet, fluturo
Ti jeto!


Komente mbi këtë këngë