teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tekste Këngësh
2po2Tags: 2po2, 2 Po 2, Besniku, Besnik Canolli, 2po 2
Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 36 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Gaforrja  
2po2 është një Këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Grupi 2po2 eshte themeluar ne vitin 1996 nga Besnik Canolli dhe Arben Mehmeti. Ne vitin 1997 arrijnë ti incizojne kenget e para, fillimisht me kengen "S'me pelqen kjo loje" arriten ti bejne per vete zemrat e shume moshatarve te tyre. Adhurues të shumtë këndojnë refrenin e këngës së tyre "Mori dashni e mjera", këngë kjo të cilën grupi 2po2 e kënduan në fillim të karrierës së tyre. I ngacmojnë me shikime kurreshtare, ndërsa Besni... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.6 / Votuan:  126


Albume:

» Dërgo Një Album »

 :: Prishtinali ::  
 :: Kom Ra N’dashni ::  
 :: Vibe ::  
 :: Thuj Mirdita Djalit T'keq ::  
 :: Qaje ::  
 :: Crazygirl ::  
 :: Prej Rrugës ::  
 :: Shopping ::  
 :: Ku Po T'dhem ::  
 :: Leter 1999 ::  
Kalendari
02/03/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Hevzi Kumanova
Hevzi Kumanova
30 vjeç
James Arthur
James Arthur
27 vjeç

Votimi i Javës
   23 Shkurt - 1 Mars 2015

Cilen Kenge Preferoni?

  Ledri Vula - Elvana

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Noizy - Looking At You

  Unikkatil - Si Ni Vakt

  Elvana Gjata - Je Ti (Digitalb)

  Bad Sight - Dallojna

Voto

Qender Dobesimi Equilybra