A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Adelina Berisha



Tags: Adelina Berisha
Vendlindja: Prishtine    Jeton dhe vepron në        Mosha: 26 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Ujori  
Adelina Berisha është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Adelina Berisha kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa vijon shkollën e mesme të muzikës “Prenk Jakova” ku tani është në vitin e fundit të mësimit në këtë shkollë. Pas editimit të dy albumeve për fëmijë, Adelina Berisha tani është duke punuar për realizimin e albumit të saj të parë si këngëtare për të rritur. Para disa vitesh ajo ende këndonte për fëmijë.Kenga e pare e saj titullohej “Te Kosova” ne moshen 4 vjeqare. Adelina Berisha vaz... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Adelina Berisha ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.4 / Votuan:  263



Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »






 :: T'kom Ik ::  
 :: Eren E Saj ::  
 :: Love It ::  
 :: Diçka Ma Shume ::  
 :: Tjera S'ka ::  
 :: A Dalim ::  
 :: Jo Mo ::  
 :: Ti Je Ai ::  
 :: Sa Larg Je ::  
 :: Merre Kete Shpirt ::  
 :: I Got It ::  
 :: On Air ::  
 :: Party People ::  
 :: Kompliment ::  
 :: What's Your Name ::  
 :: Barabar ::  
 :: Lum E Lum Për Vasha ::  





Kalendari
26/08/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Ertila Koka
Ertila Koka
28 vjeç
Albana Berisha
Albana Berisha
17 vjeç
Thalia
Thalia
45 vjeç
Adriatik Lota
Adriatik Lota
38 vjeç
Zerooman
Zerooman
29 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Migjeni
Migjeni
(1911-1938)
Augustin Ukaj
Augustin Ukaj
(1939-2004)

Votimi i Javës
   21-27 Gusht 2016

Më I Miri Në Grupin Babastars

  Majk

  Getoar Selimi

  Stresi

  Skivi

  Cozman

  Agon Amiga

Voto