A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Beatrix Ramosaj, Trixa
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Twitter
  • Official Youtube Channel
  • Official Facebook Profile
  • Official Instagram
  • Official Google Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  91


Beatrix Ramosaj

Vendlindja: Groningen  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 21 Vjeç
Ditëlindja: 09 Qershor 1994
Shenja e Horoskopit: Binjaket
Këndon kryesisht: Pop

Beatrix Ramosaj është një këngëtare shumë e njohur. Eshtë e re, e bukur, e talentuar dhe më se e gatshme për të përballuar me sukses skenën. Quhet Beatrix Ramosaj dhe mban emrin e ish- Mbretereshes se Hollandes,Por suksesi i saj i vrullshem ne boten e muzikes po e shfaq ate pak nga pak si nje Princeshe te vogel te muzikes Shqiptare kjo per faktin e moshes se saj te re. Daljen e saj te pare e kishte ne Kenga Magjike 2010 me kengen "E dua beatin". Nje kenge plot ritem qe arriti deri ne finalen e ketij evenimenti. Beatrix eshte mbesa tjetër e këngëtares Albërie Hadërgjonaj dhe motra e Argjentina Ramosaj. Ajo shprehet: "Tezja ime është frymëzim shpirtëror për mua, por zgjedhja e Liceut ka qenë ndikimi i nënës sime, Antigonës dhe i imi. Pjesemarrjen si konkurrente në festivalin “Kënga Magjike” ia dedikoj familjes sime. Komentet kanë qenë shumë pozitive dhe ka qenë një lloj testimi dhe një surprizë e bukur që më ka inkurajuar për të vazhduar më tej… Mund t’ju them që gjatë kësaj periudhe po punoj shumë dhe kam disa bashkëpunime, gjithashtu edhe klipi do të dalë së shpejti, por nuk po ju them më shumë, le ta lëmë surprizë."

Dhe surpriza vjen dhe zbulohet ne shkurt te vitit 2011 kur Beatrix vjen Klipin e saj me te ri "Let Me Love You", kenge e zhanrit R&B. Nje Produksion i Elgit Dodes dhe tekst i Big Bastes. Kenga flet per nje vajze te dashuruar e cila nuk ka kurajon e duhur t`ia shprehi dashurin djalit qe do. E pyetur nese kenga ishte per dike ne vecanti Beatrix pergjigjet: "Jo, nuk eshte nje dedikim, por thjesht eshte nje tekst i sugjeruar". Kjo kenge shfaqet ne prag te dites se te dashuruarve 14 Shkurt 2011. Nderkohe Big Basta ka realizuar nje kenge te re qe mban titullin "Muzikes sime" tani po i realizohet dhe videoklipi me Zoom Production ku Mbreteresha Beatrix do te jete nje Special Guest.

Beatrix u bënë tashmë disa vite që është pjesë e skenës, ndërsa në repertorin e saj numëron disa këngë të suksesshme e videoklipe. Këngëtarja ka qenë mjaft aktive në eventet muzikore që realizohen në trojet shqiptare, e po ashtu numëron edhe disa koncerte të realizuara në Shqipëri dhe jashtë saj. Beatrix konkurron në Top Fest me një këngë të realizuar nga Indrit topi dhe Briz Musaraj, me titull mjaft intrigues, “#Dhoma 609”

» Dërgo Korrigjime »

Kalendari
31/05/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Adelina Thaqi
Adelina Thaqi
36 vjeç
Simone
Simone
27 vjeç
Erjon Korini
Erjon Korini
31 vjeç
Orjola Xhemollari
Orjola Xhemollari
24 vjeç

Votimi i Javës
   29 Maj - 4 Qershor 2016

Hiti I Verës 2015?

  Elvana Gjata - Love Me Ft Bruno

  Majk Ft. Ghetto Geasy - Sjena Mo

  Era Istrefi Ft. Ledri Vula - Shumë Pis

  Mozzik Ft. Kida - Premtimet

  Altin Sulku Ft. Noizy - Çfarë Ti Bëj

  Enca - Soul Killa

Voto