SHARE:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
D.M.C Aka Babloki

Tags: Dmc Aka Babloki, Dmc, D.M.C, D.M.C., Babloki

Vendlindja: Tropojë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 33 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
D.M.C Aka Babloki është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë hip-hop. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994.Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "KA...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  171

Albume:

» Dërgo Një Album »

Jehona E Shqipes (2009)

Mixtape: Sna Del Afati (2008)


» Dërgo Një Këngë »


Pa Fjale

Veçantia

Perkedhelje Pozitive

Langareca
teksteshqip.com © 2007 - 2017