A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
DuliTags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku
Vendlindja: Cërvicë (Kerçove)   
Duli është një këngëtar shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic. Rrjedh nga një familje muzikantesh popullore, babai i tij që shumë i ri u nda nga jeta, po ashtu ishte një muzikante i rralle me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë këngëtare e ka... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  116Albume:

» Më Shumë Albume »

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Ata Sy ::  
 :: 1 Sen ::  
 :: Më Mungon ::  
 :: A Ndihesh Fajtore ::  
 :: Fiksim ::  
 :: Genjeshtare ::  
 :: Shkoj Vera ::  
 :: Dy Here Dashurohem ::  Loading...Kalendari
21/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Paniku
Paniku
24 vjeç
Donika Gashi
Donika Gashi
43 vjeç
Michel Teló
Michel Teló
38 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vesel Berisha Skroma
Vesel Berisha Skroma
(1941-2015)
Hysni Milloshi
Hysni Milloshi
(1946-2012)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto