teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tekste Këngësh
Genta IsmajliTags: Genta Ismajli, Genta, Gentiana Ismajli, Gentjana Ismajli, Genta Ismaili
Vendlindja: Gjilan    Jeton dhe vepron në        Mosha: 30 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Dashi  
Genta Ismajli është një Këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Gentiana "Genta" Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Pak muaj pas lindjes se saj, u zhvendos me familjen në Çikago në Shtetet e Bashkuara. Në moshën 19 vjeçare, u kthye në Kosovë për të kënduar kengen me titull "Dridhem". Këngë u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës. U zhvendos në Kosovë dhe mori pjesë në disa konkurse muzikë, si në Shqipëri dhe Kosovë. Vendosi të kthehe... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1863


Albume:

» Dërgo Një Album »

 :: E Kam Provuar ::  
 :: Si Ty Nuk Ka ::  
 :: Feel ::  
 :: Guximi ::  
 :: Shkunde Tunde ::  
 :: Krejt E Din ::  
 :: Kthehu ::  
 :: Anuloje ::  
 :: E Pamundur ::  
 :: Luj Me Mu ::  
Kalendari
04/03/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Valbona Halili
Valbona Halili

Gofile Papleka
Gofile Papleka

Mira Konçi
Mira Konçi
42 vjeç

Votimi i Javës
   2-8 Mars 2015

Kush Ju Pelqen Më Shume?

  Noizy

  Ghetto Geasy

  Gold Ag

  Unikkatil

  Mc Kresha & Lyrical Son

  D.U.D.A

Voto

Qender Dobesimi Equilybra