Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjira

Tags: Gjira, Argjiro Kajtazi, Gjira Kajtazi

Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 27 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Akrepi  
Gjira është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Gjira, është emri artistik i Argjiro Kajtazit, artiste me prejardhje nga Kosova që ka vite që jeton dhe krijon ne Gjermani. Me një përvojë mbi dhjetëvjeçare të kultivuar kryesisht në gjirin familjar, fillimisht me nxitjen dhe përkrahjen e vëllait, Ardianit, dhe motrës Albulena e njohur si Lenaz´beat në kuadër te shtëpisë botuese “Sunny Hill” (në kujtim të Kodrës së diellit, vendi i lindjes së tyre në Prishtinë!), po arrin që përmes këngëve të rea...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Gjira ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.3 / Votuan:  227

Dimi E Patika (2014)Deja Vu
Mami S'po Me Len
Çka Po Don Me T'knu Zemër
Psikopat
Sene T´fëlliqta
Oj Kosove Oj Nena Ime
Fati Ne Fatekeqsi
Dite E Re Nafak E Re
Leje Pas
Muzikë Demonstrata

» Dërgo Një Këngë »
teksteshqip.com © 2007 - 2017