A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Irkenc HykaTags: Irkenc Hyka
Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 24 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshorja  
Irkenc Hyka është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë pop. Irkenc hyka ka filluar të merret me muzikë që në moshën 17 vjeçare. Ka kënduar edhe më herët si fëmijë nëpër festivalet e fëmijëve. Ka mabruar "Liçeun Artistik për kanto" në Tiranë dhe ndjek studimet në Akademinë e Arteve në Tiranë. Është kompozitor i disa këngëve mjaft të njohura. Ka bashkpunuar me këngëtarë të ndryshëm dhe sot vazhdon të punojë dhe të kompozojë në studion e tij.... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Irkenc Hyka ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18 :: Xhani ::  
 :: Lule Pa Ere ::  
 :: Mama ::  
 :: Paranormal Love ::  Loading...Kalendari
21/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Paniku
Paniku
24 vjeç
Donika Gashi
Donika Gashi
43 vjeç
Michel Teló
Michel Teló
38 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vesel Berisha Skroma
Vesel Berisha Skroma
(1941-2015)
Hysni Milloshi
Hysni Milloshi
(1946-2012)

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto