teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Audio

Mimoza Shkodra - Lamtumirë


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  5


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lamtumirë" kënduar nga Mimoza Shkodra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mimoza Shkodra i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgoni Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rasim Sopi - Lamtumirë

Ishim te pa Ndare ne Dy deri Dje
E sot e kthen Koke behesh se sme njeh

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.


Dy zemra ne jet munde te dashurohen edhe mund te ndahen edhe te bashohen

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.

Agron Berisha - Lamtumirë

Ndegjo zemren time
qe te don,
Ajo thret se
ty s'te harron.

A tkujtohet koha
kur kishim lumturi
thell ne shpirt
ajo ra n'dashuri.

Tash heshtja
ne ket nat zotron,
tash ndarja
endren e largon

Lamtumir,lamtumir
ti po shkon

Ndegjo zemren time
qe te don,
ajo thret
se ty ste haron

A tkujtohet koha
kur kishim lumturi
thell ne shpirt ajo ra n'dashuri

ref:
Tash heshtja
ne ket nat zotron
tash ndarja
endrren e largon

Lamtumir,lamtumir
ti po shkon

Mos qaj xhan
ndarja nshpirt me vran
mos qaj te them
ndarja dhemb,
Tlutem mos loto
ndalu e duro
fort mperqafo
Lamtumir

Mos qaj xhan
shpirti mos ....
mos qaj them
Tlutem mos loto
ndalu e duro
fort perqafo
Lamtumir

T'lutem mos loto
mbaju e duro
Lamtumir ,lamtumir

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Lamtumirë

edhe nje nat pa ty kaloi
e zemren smundem ta sheroj
malli me djeg per ty
etjen ne buz si ta shuaj
fshehtsin n'zemer si ta ruaj
me mungon kjo dashuri
edhe nese kurr
ty sdo te takoj ne zemer te mbaj gjithmon do te kujtoj

ref:lamtumir shum fjal e rond por as ket sma pate than
shkove pa u pershendet sdo
sdo te harroj kurr ne jet

ref:lamtumir shum fjal e rond por as ket sma pate than shkove pa u pershendet sdo te harroj kurr ne jet

ndoshta tjetrin ke takuar ndoshta edhe je martuar por jo nuk mundem te besoj shum veshtir e kam pa ty dua ti shoh ata sy ,dua zerin ta degjoj

edhe nese kurr ty sdote takoj ne zemer te mbaj gjithmon do te kujtoj

ref:lamtumir shum fjal e rond po as ket sma pate than shkove pa u pershendet sdo te harroj kurr ne jet
ref:lamtumir shum fjal e rond por as ket sma pate thon shkove pa u pershendet sdo te harroj kurr ne jet

Më shumë këngë me këtë titull:Kalendari
05/07/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Eni Koçi
Eni Koçi
19 vjeç
Ismail Yk
Ismail Yk
37 vjeç

Votimi i Javës
   28 Qershor - 4 Korrik 2015

I Kujt Do Jetë Viti 2015?

  Dafina Zeqiri

  Ledri Vula

  Kida

  Getoar Selimi

  Genta Ismajli

  Tuna

Voto

Qender Dobesimi Equilybra