teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
thisisnoizy/Acromax kanë vendosur ta bllokojnë videoklipin "Mbani Pasojat" nga Noizy. në gjithë portalet shqiptare

Noizy - Mbani Pasojat    (Feat. Ak, Shadow & Varrosi)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  18

no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

ShadoW : (Verse 1)

sa her qe futna N`pidha - do futna pak si fell
duhet barin per me gri - e tani jointin per me pshtjell
meze me percjell - situaten se qka bohet
a e ke pa kur futna mrena - femra vet fillon afrohet
si Web fight G - e qojna wenin pesh
sa her qe wim anena - OTR is lookin Fresh
perzije pak me cash - futja nja tre tyma
osht ilqai i kti rrugaqi - qe po Gzohet krejt rinia
prej dites numer 1 - OTR ecin gjon
kush po don rap - kena rap per te ton
stilin underground - vi ta boj ni kruk
sa her qe dalim n rrug - pussy ski po ngelin shum
osht tradita e kti ushtarit - qi vjen drejt pi OTR-it
qe si hajka maja e karit - se sa pidha ka pazari
presmi qeljen e iftarit - qe t ja nisim t ham repera
pussy rri te dera - se prej larg ju wika era


no1zY Reff :
E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojatVarrosi : (Verse 2)

Brrrrrrrrrrra - varrosi n mikrofon
OTR deri n vdekje - som han per kerkon
edhe qa ( QA ) - se kta kan pistoleta
Pse ti na ke frik - kur si na urre zemra
jena kush jena - jena gati naper skena
kena marr venin e par - e nuk ka ven per grupe tjera
Legena, boni dissa - ni ka ni per juve viza
jena t part (UUOO) - ju shkepi si dhipa
me stilin e londres - hip-hopit ja vej bomben
let plasi qat`her - kur dikush e qon koken
histori mas historie - q'eshte qellim i ksaj ushtrie
sikur pysnin kush bon rrap n shqipri? - ta di se na lamie
(Brrrrrra) MANI PASOJAT - me mut mushni gojat
keni ngel mrena n studio - veq tu hanger thojat
demek boni hita - ju po boni shita
OTR TI SAKATON - kejt kta repera qi skan stila


no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha Dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat


AK : (Verse 3)


Rap undergorund - si dje si sot njejt
vjen era rrug - si dje dhe sot vlej
mangut s'ta lej - sot ma bon ta shperblej
neser po ta gjeta shtegun per ty se kursej
i njejti tip prap - e njetja muzik prap
e njejta dit - si dje si sot prap NALT
i njejti stil flak - qe ti smun e kap ma
e njejta jet - qe neser ka me qen prap
sa shumë plane - veq per perfitime FAME
sa ftyra FAME - perdorin t shame t palame
shumë bisedime - po shifen weq n perkujtime
kurse, jam dit perdit - me kta qe kan dhon besen time
njesoj si dje - ta garantoj do jem dhe neser
kur ke dhon besen - do t japesh jeten se do e tham t werteten
ti maaje rrugen - dhe kur rruga weshtirsohet
sepse kur t weshtirsohet - shoqria ma shum afrohet

Ky tekst u dërgua nga Segre   ScottOTR   Luanii7Kalendari
05/10/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shqipran Maliqi
Shqipran Maliqi
21 vjeç
Hekuran Krasniqi
Hekuran Krasniqi
36 vjeç
Fehmi Kastrati
Fehmi Kastrati
54 vjeç
Tito El Bambino
Tito El Bambino
34 vjeç
Colonel Reyel
Colonel Reyel
31 vjeç

Votimi i Javës
   4-10 Tetor 2015

Balada Më E Mirë

  Genta - E Kam Provuar

  Elvana - Me Ty

  Nora - I Jemi Je

  Adelina Tahiri - Mos U Kthe

  Dafina - Dua Ta Di

  Tuna - Bileta

Voto

Shitet Papafingo Ne Velipoje