teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Sabri Fejzullahu



Tags: Sabri Fejzullahu, Sabria, Sabri Fezullahu, Sabri Fejzullau
Vendlindja: Besjanë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 67 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Sabri Fejzullahu është një këngëtar shumë i njohur. Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua, e Rolling Stones. Ai ishte i pari që solli frymën e muzikës moderne në Kosovë. Kënga e tij e parë qe e ka këndu për Radio Televizionin e Prishtinës në vitin 1967, profesionalisht me orkestrën e madhe simfonike. Ajo këngë quhej “Tash jo”. Kjo është kënga e parë profesionalisht e tij. Ndërkaq ka... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  134



Albume:

» Më Shumë Albume »

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »






 :: Goditje Në Zemër ::  
 :: Zjarr Ne Shi ::  
 :: Ilaci Im ::  
 :: Ti Po Shkon ::  
 :: Lutem Per Ty ::  
 :: Ku Je Me Kend Je ::  
 :: Mos M' Gjuaj ::  
 :: Shqiperi Etnike ::  
 :: Aeroporti ::  
 :: Nuk Harrohet ::  
 :: Malli ::  
 :: Shpirt Magjie ::  
 :: Nostalgjia ::  
 :: Kafe Muhabet ::  
 :: Hija E Flokut Tënd ::  





Kalendari
05/09/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Sinan Hoxha
Sinan Hoxha
40 vjeç
Mc Kresha
Mc Kresha
31 vjeç
Himena Ymeri
Himena Ymeri
20 vjeç
Arben Delaj
Arben Delaj
46 vjeç
Terror A.K.A Shkupi
Terror A.K.A Shkupi
28 vjeç
Brahim Avdyli
Brahim Avdyli
55 vjeç

Votimi i Javës
   30 Gusht - 5 Shtator 2015

Hiti Më I Mirë?

  Kida - Boni Zo

  Ermali, Lumi B & Ledri - Shko

  Babastars - High 3

  Elvana Ft. Flori - Kuq E Zi Je Ti

  2ton - 24h

  Mozzik - Koke Shum

Voto

Shitet Papafingo Ne Velipoje