Më mbaj mend (për 1 muaj)


1Ky - Pse

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga 1Ky.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1Ky - Pse  (Feat. Cassper)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

31/05/2010

2010-05-31T08:34:37+00:001-Ky
pres syt me mu mshel e fryma me mu nal
pres gabimet e mija krejt Zoti me mi fal//
pres shpejt mu ngjall n'at boten tjeter
pi pres lot e fundit per shoqnin e vjeter//
zdu lule mi vorr sja du kerkujt lot en sy
e du lutjen e fundit se ky shpirt ska mu kthy //
zdu asni zemer mu thy per kit fatin te
ti dashte vet me dit ngo tash amanetin tem //
prej qiellit do tju shoh noshta pa dhimbje si dikur
du me pas vorrin pa emer kishe skom egzistu kurr //
du me mu hjek kjo lekur e me met veq asht
ngo veq zemren tone menoj fjalt qe ti thash //
a ka me marr malli per jet ose per kit natyr
u bo von me menu se sot mu zbeh kjo fytr //
sot e thom lutjen e fundit e ti bashkohu me mu
nese osht dita e fundit amanetin duhesh me jau tregu Ej //

refren:
e kom shtir mi shpreh dhimt e mija nuk osht e leht
e zemra jem zdin qa osht dashnija e mallkoj ket Jett //
refrenX2..

Verse 2 - Cassper
Deri sa rri e menoj e foli per ket jet
Deri sa tjert i kujtoj e harroj veten ku kom met
Se Zoti i ka lon do sene e sdi dej kur kjo zemer rreh
Veq Zoti ka fal edhe ndjenjat qe i nin e sun i shpreh
Zoti ka fal shum dashni ndryshe o qe sdim me majt
Munohum bojm gjithqka po prap mesim krejt tu kajt
Po faji o te na se krejt vetit po ja bojm
Hajt kishe ndryshojn kishe t`vjetrat i harrojm
PO koht kurr s`harrohen e le mo koht e kqija
E dikur t`hup ftyra e ta rras kemerr edhe hija
Se qashtu ishem msu kom harru kur jom gzu
E ku meten ata njerzt qe dikur um kan thon tdu
Ndjenjat e tyne kan ndryshu se e pan se cili je
E dashnin qe e paten e varrosen thell ner dhe
Kerkush sot st`kupton se kerkun sun ta sheh at zemer
Se din qe ki aryse thojn aj lufton per emer

refren:
e kom shtir mi shpreh dhimt e mija nuk osht e leht
e zemra jem zdin qa osht dashnija e mallkoj ket Jett //
refrenX2..

Verse 3 - 1-Ky
pse m'pik loti kur faj nuk
pse zemra m'qan kur dikush em kshillon //
pse naten nuk kom gjum mshkojn ment gjithkah
pse menojn qe sjom kerkah pse o ALL-LLAH //
kush o fajtor per kta lot e mi
kush o fajtor qe sot nuk gjoj qetsi//
pse kjo merzi kaq shum o ka m'vran //
pse kjo zemer hala gjall pom man //
pse po gaboj kur n't'vertet nuk du
pse tjert pi vraj kur kurgjo sum kan bo mu //
duro o lot duro ..
se ka me ardh dita qe ski me dal mo //
ka me ardh ajo dit amo kur e din Zoti
jeta jem e ka 1 shok e aj shoki o loti //
qe gjithmon m'perkrah sidomos kur sjom mir
kta lot pom majn gjall e mi largu pom vjen shtir ///


Ky tekst u dërgua nga Lenna   drilontershani   TavnikCity
Më Shumë Këngë Nga 1ky:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet