Më mbaj mend (për 1 muaj)

2 Step - Me Merr Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

-E shikoj ket nat
ti sme thua asnje fjal
-Me mua vetem qielli qan
nuk esht si me pare
-E shikoj ket nat
ty ste shoh me nuk je
-Te vetem ne ket bot me le
per ty kam shum mall

-E di sje ti dhe bota me nuk vlen
me nuk me pelqen nuk me defren
-Pa ty pa ty edhe zemra ime qan
edhe nena qen per ty

Refreni:
Ti jeton ne zemren time je engjell lart ne qiell
edhe pse me mer malli do ti lej lotet t'rreshkasin
Ti jeton ne zemren time je engjell lart ne qiell
edhe pse me mer malli do ti lej lotet t'rreshkasin

2

-Zeri muroset ne heshtje
shikimi portretizohet
-Deshirat pershperisin
mes vetmis qe shtohet
-Vetmia diagnostikohet
kurohet me harres
-Por smund te harroj nje dor
qe mfshiu lotin dhe te qesh
-Ti hesht sepse nuk je me ktu me mua
Si shiu vjen nga lart dhe me thua qe te dua
-Mund ta ndjej aromen e perqafimit
tend neper kujtime
-E ndjej mungesen tende
shum thell ne zemren time

-Nuk e di ku je Nuk e di a me sheh
prekjet nuk i ke jo me nuk i ke
-Jeta esht e veshtire pa ty esht shum errsire
vetem kujtimi yt me ndricon me jep forc te vazhdoj
-Jeta esht e veshtire pa ty esht shum errsire
vetem kujtimi yt me ndricon me jep forc te vazhdoj

Refren
-Ti jeton ne zemren time je engjell lart ne qiell
edhe pse me mer malli do ti lej lotet t'rreshkasin
Ti jeton ne zemren time je engjell lart ne qiell
edhe pse me mer malli do ti lej lotet t'rreshkasin zoooot


Ky tekst u dërgua nga  hckpro2 Step
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/05/2011


2 Step - Me Merr Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Merr Malli".
3. Video është e këngës "Me Merr Malli", por nuk këndohet nga 2 Step.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2 Step:


Komente 0