Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1524
  • Emri i Vërtetë:
  • Arton Avdyli
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: 2Ton është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Arton Avdyli dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmije. "2 Ton" nis si një projekt i përbashkët midis Arton Avdylit dhe Astrit Avdiut, por aktualisht "2Ton" është kthyer në një projekt solo i Arton Avdylit. Në Maj 2007, 2Ton merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Hau Lady". Në Nëntor 2007, 2Ton merr pjesë në Nota Fest 2007 me këngën "Ey Loqki", në bashkëpunim me Tuli G. Më datë 6 Shtator 2008, Big Bos...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Xhavit Avdylit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareVlersona (2009)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

TT
Ca Va
Gjith Jetën
Prej Asaj Nate
Melisa
Ciao
Faj
Sa Gabime
Ani Nasht
Zemra Jem

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (7)


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Skivi

Capital T

Ledri Vula

Majk

Gold AG

D.U.D.A.

Getinjo

Big Basta

Stresi


Tags: 2Ton, 2 Ton, Arton Avdyli, Artoni N'beat

2Ton në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë