TEKSTESHQIP

2Die4
Djemte E Keqinj
Lyrics

per gjithe djemt e keqinj,djemt e
keqinj jemi djemt te keqinj thua 2die4
djemt e keqinj policia gjithmon i ndjek sepse kan me vete lek ashash dhe pistolet djemt e keqinj policia gjithmon i ndjek por djemt e keqinj jane gangstera te vertete.----------
i lindur ne familje me idete staliniste gjyshi partizan te flakt kurse nenen komuniste por jo nuk gjenden k'tu shprehje idiologjike kenga ime sot po flet per gjithe djemt e keqinj qe me ne nuk gjendem me ndihej brenda vetes sime ne te cil me theret nje ze dilni cuna qe te gjithe nga ky burg i frikshem ne cdo hap qe bejme ne do te jemi te jashtligjshem por zdo flas me me dhune se me dhune behet pune shkoj te vishem si polic qe te perdor dhune po nejse vari lesh se nuk na plasi trapi degjoj te gjithe komshijte me ze lart te bertasin alo policia po na prishin terezine jane mbledh ne lagjen tone te gjithe djemt e keqinj me vjen keq qe po ta them po k'te rradhe nuk ke shpetim sepse ligjin ndore e kane te gjthe djemt e keqinj

DËRGOI: