TEKSTESHQIP

2Die4
Te Pa Fajshem
Lyrics

Pucisti
(G Bani)
G bani g bani bani bani g i njohur si mc qe nga greqia ne shqiperi
Se bashku me te panjohurin dhe 2die4 seri
Eshte grupi harharem qe mer mikrofonin perseri crazy girl dhe mj xhelo
Ju marim hakun ne mund te rahim dhe djalin dhe plakun plako car do me plako
Shesim kanabis tabako me pako
Po bere gabim te nxjerim ne tako
Harharem ne mesime
Ne ngjajme me Harlem vargjet tona nuk ndalen
Ndalen ekipet speciale kur them
Se kemi arme dhe hashash
Ti mos me thoj se nuk ta thash
Mos bej kot sikur ste pash
Mos u mer me llafe grash
Ne zemren time deri sa te vdes
Do shoh kallash edhe mercedes
Vajzat e shikojn qe i provokoj
Por kur i provokoj sillen me kujdes
Ej ju mbyllni gojen ju lutem kush don
Te jetoje e kush don te vdes Ej ju mbyllni gojen ju lutem kush don
Te jetoje e kush don te vdes
Te pafajshem
(Bledi milioneri)
Dhe tani ne mikrofon
Ne te gjithe zerat po bashkojme me te panjohurin
Kush e di qe te me thote
kush e di te me shpjegoje
Ti kaloj
nje apel vetes sime
Per ato gjera qe kam bere
Per ato gjera qe kam thene
Nuk kam faj
Kush ka faj
Koken shume se caj
Mendjen ndaj
Armen ne xhep e mbaj
Edhe shaj
Te gjithe ata shkerdhata qe na ndane
Ane e botes shperndane
Dhe na lane
Ne meshire te fatit
Fjalet mati syte hapi
Dhe shiko ne te kaluaren
Shiko veten ke ndryshuar
Dhe atehere ke per te kuptuar
Ne jeten tende ke gabuar
Ke pesuar
Ke mesuar
Cdo te thote i pafajshem brenda vetes
Ke kuptuar
Ke kuptuar
Ke kuptuar
Ke kuptuar
(Refreni Crazy Girl)
Te pafajshem
Ne kte bote qe jetojme
Veten tone rezikojme
Dhe vazhdojme te mijetojme
Te pafajshem
Po jetojme ne kte jet
Ska asgje te vertet
Bota juaj po na vret
Te pafajshem
(Mj Xhelo)
Ë ë ë nuk eshte faji tim
Nese policat me kapin dite per dite
Me shikojne nga veshja
Dhe me kalojne per bandite
Nuk eshte faji tim
Nese me futen dhe ne burg
Ishte paprite
Jetojme ne nje shtet te shkerdhyer
Ne nje shtet te koruptuar
Qe s'na duan asnje çike
Shkollen e lashe ne mes
Dhe fillova drogen
Por nuk ishte faji im
E kishin fajin shoqerite
Rruga qe zgjodha nuk ka perfundim
Nga jeta te gjitha i provova
Dhe nuk eshte faji im
Nese u rita ne emigrim harova gjithe shoqerine
Dhe vendin tim
Mj me duket jeta pa kuptim
Me duket sikur ngela vetem
Nuk i kam më më njeriu besim
Se te gjithe me futen thiken
Te gjithe ma beren pabesism
Mj nuk eshte faji jot
Jo nuk eshte faji im
nuk eshte faji jot
Jo nuk eshte faji im
(I Panjohuri)
Dhe ti se di duhet te mesosh
Te jetosh
Shume gjera nga kjo zone
Zona jone mc mendon gjerat para se ti besh
Se do vuash
Dhe ne trupin tend shume
Do shkruash
Te pafajshem jemi ne mor viktima
Do te thuash
Dhe perse
Mbylle gojen dhe mos flit fare
Se nuk dua pare
Por dua te jetoj
E jo te mbaroj
Si disa te tjere qe pa lindur mire
Bombat i bien neper koke
Dhe perse mos jetojne dhe ata
Jemi ne vitin 2002 mor shkerdhata
Dhe asnje gje te mire nuk kemi par nga juve
Po lufte ande lufte ktej
Ne gjithe boten vetem lufte
Qenkeni qen pa shpirta
Ajo paraja e mallkuar ju ka verbuar
Te gjithve ju politikanet e botes
Qe jeni sot dhe na drejtoni ne kte tok
Por meshire per njerzit ju nuk keni
Jo jo shikoni vetem interesat e juaja
Dhe nuk doni qe tja dini pak a shume
Se ju jetoni ne nje vile te mrekullueshme
Ndersa njerzit e tjere jetojne neper
Bombat e mallkuara
Qe hidhni ju dite e nate
Dhe fajin per kto gjera kush e ka
E kemi ne?!
E keni ju mor viktima
Qe cdo gje te bukur e keni shkatruar
ne kte glob
Nje i panjohur un jam
Ska rendesi por ti se di se zemra
Me ka mare flak
Dhe s'dua tju shikoj aspak
Se jete pa kuptim po bejme
Ne me ju
Po po jete pa kuptim
jete pa kuptim

(Refreni Crazy Girl)
Te pafajshem
Ne kte bote qe jetojme
Veten tone rezikojme
Dhe vazhdojme te mijetojme
Te pafajshem
Po jetojme ne kte jet
Ska asgje te vertet
Bota juaj po na vret
Te pafajshem
Ne kte bote qe jetojme
Veten tone rezikojme
Dhe vazhdojme te mijetojme
Te pafajshem
Po jetojme ne kte jet
Ska asgje te vertet
Bota juaj po na vret
Te pafajshem

DËRGOI:
INFO
Pritshmëritë ishin të mëdha, ndaj projekti finalizohet online me anë të një videoklipi muzikor, i cili u publikua me datë 3 Mars 2015.