TEKSTESHQIP

2Die4
Ti Smund Te Jesh Si Une
Lyrics
(Feat. Crazy Girl)

dreq...
per te gjith rapistat qe kan vajt per lesh
Crazy Girl...
2die4 or mik
ti smund te behesh kurr si un
se smund te kesh kaq sa kam un
mesazh un sot po dergoj
dhe pran do jem ne ke nevoj
enderroj hhheee ashtu sic enderron dhe ti
me pak fjal hhheee jam me lart se ti
ti nuk behesh kurr si un
se kam dicka me teper
kam besimin vec te zoti dhe jo diku tjeter
ti smund te jesh si mua se jam i vjeter ne kete zanat
ketu behet fjala jo per rrep miki dashur po per rap
se kto fjal qe po degjon ne melodit e mia
te verbojn te ngaterrojn
do ti harrish? por se kupton
ketu ku kam harritur tull me tull i kam ngritur
prandaj hiqe mendjen
smund te jesh kurr si mua
themelet po hedh akoma ne keshtiellat e tua
si mund te jesh si mua?
kur per dashuri me flet ne kenget e tua
por mbase se ke kuptuar
mbase sta kam treguar se ato qe po ben ti
nuk kan per te vazhduar po ke gabuar
ne rrug te shtrrembur je drejtuar me beso
se dicka me shum se ty kam pervoj me shum se ty
pra si mund te jemi njesoj ne te 2

Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo jo jo oooo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo jo jo oooo
jo kurrrr

ti smund te jesh si un dhe koj gje shum let kuptohet
por me para me thuaj kush je se nuk po me kujtohesh
shum armiq edhe kurva mundohen gjith diten te me tregojn
qe din te bejn rima ata vazhdojn te me vlersojn (harrojn)
jo si mua ata as nje her nuk mund te jen
kurv me mir shko behu klloun se per kete gje ti vlen
te genjen mendja vogel se je ber superman
ta kam futur un gjithmon por as nje her ti nuk e ndjen
o legen emerin spo ta them a e ke problem
shikohu ne pasqyr se pergjigjen aty e gjen
kurv e keqe qe po mundohesh te na hiqesh si e ditur
pergjugju shpejt SA DISQE KE SHITUR...
2die4 ju me thoni mos ta teprojm shum tani
keshill per disa plera duke u dhen shum rendesi
sepse si MC nuk jo nuk vlen asn nje lek ti
sepse munda dhe MC e thot edhe M.J. bej me tej
ti kujton se te kam shok por shum shpejt person kthej
sepse loder gjith diten ne treg mund te blej
pra ti nuk mund te jesh si un nje mesazh per te gjith per
Kedo qe kruan buthen qoft ky kar apo pith

Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo jo jo oooo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo jo jo oooo
jo kurrrr

ty te duhet shume pun qe te jesh tamam si un
qe te besh thjesht 2 keng sdo te thot qe je si un
qe te veshesh rroba te gjera sdo te thot qe je si un
te arrish nivelin tim ty te duhet shume pun
keshu qe... veri mir ne mend qe ne te dy sjemi njesoj
ty te duhet nje ndryshim sepse un stilin tim nuk e ndryshoj
te shikoj dhe ne TV ku kerkon edhe me fryhesh
me dukesh si majmun ne surrat kur ti me lyesh
sepse ti mund te jesh tingull sepse un jam gjith muzik
kur degjon ti kengen time radjon tende shpejt e fik uuuuuu
ups e ndeze prap sepse ke qef te me degjosh
dhe sa do shan ti ke qef te me kopjosh
te degjosh ti fjalet e mia se ti nuk ke me rim
prandaj thoi ti anglisht sepse shqipen mir se din
ty te duhet nje mesin te ta them pa keqkuptim
ato fjal qe them ne jet thjesht ti kthej ty ne rim
thjesht kuptohe qe na albumin ton te dyt
ty te thash qe ta kuptoje po nuk doje ta pranoje
por tani un nuk s'kam me pun se per ty pertoja shum
pra kuptoje me se miri sepse ti nuk je si un

Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo jo jo oooo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo ti s mund jo
Ti s'mund te jesh si une... jo jo jo oooo
jo kurrrrr

nese ti ke para... une kam pak me shum
nese ti ke fam... une kam pak me shum
nese ti ke emer... une kam pak me shum
pra kuptoje me se miri sepse ti nuk je si un

DËRGOI: