Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  52
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: 403 është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi 403 eshte pjese e gjenerates se Rockut Kosovar te viteve 80’, e cila njihet edhe si koha me e ndritur ne krijimtarine rock ne Kosove. Grupi 403 u formua në vitin 1981 nga Mentor Gjurgjiali (bas), Fatmir Zajmi (bateri) dhe Naim Osmani (kitarë). Bendit më vonë, pas kryerjes së shërbimit ushtarak, i bashkohet Hektor Gjurgjiali (vokal dhe kitarë), Arben Godanca (kitarë) dhe Veton Orana (sint). Aktualisht nga anetaret qe dikur formuar 403-shin, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Mentor Gjurgjiali

Ish-Anëtar i grupit

Neki Emra

Kanali

Youtube

Komente

2 🔥

Cd Iii (2002)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: 403, Grupi 403

Komente 2