Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Paraja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Qendroja vetëm ne dhomen time
Kur ajo hyri
Nga shikimi i saj
Mirë kuptova se c'ka kërkon
Zonje ju lutem nëse bën
Qirane ta paguaj muajin tjetër
Jo nuk bën, liroje dhomen,
Ajo më tha
E unë mbeta pa fjale
E kuptova një gjë me rëndësi

Bota nuk sillet vetvetiu
Botën e sjellin parate
Botën e sjellin parate
Dhe vetëm parate (2X)

Fjale te tjera me nuk prita
Por se lutjet janë te kota
Mora valixhen, librat dhe kitaren
Mbas vetes e perplasa deren
Kështu unë dhe rrugët janë te zbrazta
Sikur xhepi im
Bursa ende nuk më erdhi
Ku te shkoj?
Ulem kendoj me kitar
Vetvetiu doli edhe kjo,
Melodi…

Bota nuk sillet vetvetiu
Botën e sjellin parate
Botën e sjellin parate
Dhe vetëm parate

Ulem kendoj me kitar
Vetvetiu doli edhe kjo,
Melodi…
Bota nuk sillet vetvetiu
Botën e sjellin parate
Botën e sjellin
A thua vetëm parate

Botën e sjellin parate…
…edhe gratë ...
403
Publikimi: 01/12/2002


403 - Paraja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paraja".
3. Video është e këngës "Paraja", por nuk këndohet nga 403.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0