Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Kujtimet (Sot E Nesër, Dje Dhe Sot) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kujtoje ti atë takim
kur u ndam me plot pikllim
kur një yll ra përgjithmon
dhe u shua në mesin tonë

Gjithë këtë ditë pres të kaloj
ndoshta nesër do t'ndryshoj
por cdo gjë është përsëritje
si t'jetohet kështu në pritje

ref. 2x
Sot e nesër dje dhe sot
vetëm pikllim dhe plot lotë
lumturi ti ndje në botë
pa ty jeta më shkon kot

I shtri duart lart në qiell
ti për mua tash je diell
por i lumtur prap nuk jam
pasi pran s'të kam

Prehje gjej vetëm në gjumë
kur një këngë më përkund
kur harroj vuajtjen time
ty s'të ndrroj me plot gëzime

ref. 2x
Sot e nesër dje dhe sot
vetëm pikllim dhe plot lotë
lumturi nuk ndjej në botë
pa ty jeta më shkon kot


Ky tekst u dërgua nga  Balada403
Publikimi: 18/03/2012


403 - Kujtimet (Sot E Nesër, Dje Dhe Sot)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet (Sot E Nesër, Dje Dhe Sot)".
3. Video është e këngës "Kujtimet (Sot E Nesër, Dje Dhe Sot)", por nuk këndohet nga 403.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0