Më mbaj mend (për 1 muaj)

50 Cent

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  15
 • Emri i Vërtetë:
 • Curtis James Jackson Iii
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: 50 Cent është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Curtis James Jackson III, i njohur ndryshe si 50 Cent, ka lindur në New York. I lindur në një lagje të vogël të New York-ut, South Jamaica, Jackson filloi të abuzonte me drogën që në moshën dymbëdhjetë vjeçare. Pas rehabilitimit nga lëndët narkotike, 50 Cent filloi të bënte karrierë në muzikën rap. Gjatë një incidenti në vitin 2000, reperi është qëlluar me nëntë plumba, megjithatë ai i shpëtoi rrezikut për jetën. Pas publikimit të albumit “Guess ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nelly

Kanye West

Eminem

Daddy Yankee

Usher

Will.I.Am

Ne-Yo

Flo Rida

Josh Turner

Akon

Tags: 50 Cent


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet