Më mbaj mend (për 1 muaj)

8kg - Me Fal (Feat. Xhezahir Elezi (xheza))  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44

E mar ni laps edhe ni leter,disa dit me i mendu
kur isha me ty,kur veten e pata harru
ishim shum te ri ,ishim vetem 16 vjet, nuk kishte sen tjeter qe e donim ne ket jete
kujtimet ishin te thella e pom qojn ne mendime nuk e prita nga jeta ket dit o zemra ime e mendoj at nat kur u bashkuan zemrat tona mendonim se krejt kjo bot eshte e jona ishte nje dit vjeshte era fynte stuhi gjethet binin 1 nga 1 kur pran meje erdhe ti me shikove me rendsi se une ndjeva shum remdsi episodi po perfundon me sjemi bashk jeta vazhdon ato fjal qe ti mi the nuk ishin nga deshira joteishin krejt te pa verteta nga njerezit e kesaj bote,cdo nat kur po bjen shi i kujtoj une lotet e tua qe at dit kur ne u ndam rreshqiten ne faqet tua.

Refrain Xheza:
Me fal nese-kurr s'te harroj
me fal nese -dashurin mallkoj
m'fal per lotet -qe derdhe per mua
m'fal o shpirt-se ende ty te dua (2x)
8kg:
kaluan shum vjet,un prap mbeta vet
nje dit me nje shok dola qetis ne qytet
kur rastesisht e pash nuk munda me besu
e pse e ule kryt-nuk munde mem shiku
mbeta ne mes te tuges un ty duke t'shiku
ma von e kuptova qe ishe martu,zemra mlishoj lot e dielli u nxi e luta ZOTIN te mos takona me ty nuk mujsha me perballu nuk disha as ka me shku e harrova dhe shoqnin qe ishte me mu e loti mpikoj n'sy e kur t'pash me fmi zemra po me qan pse me le n'vetmi krejt kto sene qe i thom besoni qe jan te verteta kishe i bona do hapa perpara po prap mbas u ktheva e shikoja cdo vend kur isha me ty e shikoja uren e gurit kur u dashurova n'ty

Refrain Xheza:
Me fal nese kurr s'te harroj
me fal nese dashurin mallkoj
m'fal per lotet qe derdhe per mua
m'fal o shpirt se ende ty te dua(2x)
8kg:
pritet tem kujtohen hetim me gjith mend prej atij momenti qe tpash zemren se kom n'vend tash je bo non e paske edhe fmi e kujtoj at qast qe tpash
sju besova syve tmi a te kujtohet kur me thojshe ishalla dot tkemi fmi ZOTI te paska dhon pi o paska syt e mi ndoshta kur ta shofish fmin te kujtona un e kur te mer malli per mu perqafoje shum
e ndegjova tu thon BAB un e ktheva kryt kur e thiri tjeter kab un e humba vetdijen
kah pot shoh dor per dore po mendoj qe jam i tij kur e shoh qe tjer kush kuku atje un mbeta tu kshyr ,e kshyra deri nfund prej asaj dite qe tpash zemra pom digjet shkrum qdo nat e ma shum malli po mshtohet vetmia qe po zotron kurr nuk po harxhohet.

Refrain Xheza:
Me fal nese-kurr s'te harroj
me fal nese -dashurin mallkoj
m'fal per lotet -qe derdhe per mua
m'fal o shpirt-se ende ty te dua(2X)
8kg:
me fal-nese kurr dte harroj
me fal-nese dashurin mallkoj
m'fal-per lotet qe derdhe per mua
m'fal-o shpirt e ende ty te dua(se ende ty te dua)


Ky tekst u dërgua nga Majlinda   dini988kg
Featuring: Xhezair Elezi (Xheza)
Publikimi: 03/06/2011


8kg - Me Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Fal".
3. Video është e këngës "Me Fal", por nuk këndohet nga 8kg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 8kg:


Komente 1