AB-MC
AB-MC
AB-MC
  • Emri i Vërtetë:
  • Blendi Malaj:
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
AB-MC është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Blendi Malaj.

Më datë 18 Janar 2009, AB-MC publikon videoklipin "Get Crunk", në bashkëpunim me Bujaa.

Më datë 14 Shtator 2010, AB-MC publikon videoklipin "Skenderbeu I Kosoves", në bashkëpunim me Bujaa.

Më datë 31 Mars 2011, AB-MC publikon videoklipin "Bonu E Fort Moj Nan", në bashkëpunim me Bujaa & Arifoss.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0