Abaz Selmani
Abaz Selmani
Abaz Selmani
  • Vendlindja:
  • Kumanove Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Tetor 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Abaz Selmani është autor këngësh i njohur. AUTOBIOGRAFI:
Rreth 15 vite me pare kam filluar te shkruaj texte kengesh. Deri me tani kam punuar me shume kengetar dhe kengetare te njohura te estrades shqiptare sic jane: Xheza, Shyhrete Behluli, Remzije osmani, lori, Shpat Kasapi, Engjellusha Saliu, Big Mama, Bertan Asllani, Gena, Adelina Tahiri, e shum te tjere.

Bashkpunoj me kompozitorin Rrahman Kryeziun si dhe me Ardian dhe Artan Kastratin. Kam te kryer fakultetin e administrates se biznesit. Jam prind i 4 femijeve, 2 vajza dhe 2 djem. Jetoj dhe veproj ne Kumanove.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0