Më mbaj mend (për 1 muaj)

Abstract - Vorrimi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


kejt do ftyra tzymta
vin menime tgjymta
shkelqimi qe ish dikur
nftyra tyne tash u shkymta
zbet disponimi mases
teksa shohin arkivolin
plot me lot syt
fjalt e fundit
lamtumires i folin
tdashurit hip hop
komunikum me to non stop
kurr smuj me gjet diqka qe kom
dasht diqka ma shum se ton
kit glob
tash kush me ma shu dhimbjen bash
prush me ma gjun bindjen marsh
ngusht me ta pru lindjen
e ni jete tre epok e re
sun pi paramenoj krymat tut honger ner dhe
djal me dhe nerdhom me dhom per dhe
per ty mu pom rrin nkry pom rrin ni ton me ni me
mallkoj arritjen e ksaj nate
edhe ni njeri shurdh munet mi ni
kjart valen e ni xhamate
skajen e ni shpate
mrrin telat e zonit
dhimta jem spershkruhet
qysh spershkruhet dhimta dhomit
nuk ke pjes e planit
kaq heret me na lon
kaq heret mdoket von
qe mun mu bo diqka me jeten ton
qe me mujt me lon
gjithqka mrapa krahve
kejt pauzum mjerim
segziston paramendim per t'ardhme
pa ty
muzik per vesh e bukuri per sy
shkove 2 metra ner tok me
kejt menimet tmsheluna me dry
skom kajt per kerkon po
qe po kaj per ty.


Ky tekst u dërgua nga Arian D.Abstract
Publikimi: 15/06/2010


Abstract - Vorrimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vorrimi".
3. Video është e këngës "Vorrimi", por nuk këndohet nga Abstract.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Abstract:


Komente 0