Më mbaj mend (për 1 muaj)

Action Bronson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
 • Emri i Vërtetë:
 • Arian Arslani
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Action Bronson është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Action was born and raised in Flushing, Queens. Action Bronson is of Albanian descent. Before entering the rap scene he was a respected fire-flame gourmet chef in New York City, and frequently raps about food in his songs. He hosts his own online cooking show entitled "Action in the Kitchen". He has gained notoriety lyrically and stylistically resembling to rapper Ghostface Killah (whom he collaborated with, along with friend and fellow rapper Te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Komente

Asnjë KomentWhite Bronco (2018)

★★★★★

Blue Chips 7000 (2017)

★★★★★

Mr. Wonderful (2015)

★★★★★

Saab Stories Ep (2013)

★★★★★

Blue Chips 2 (2013)

★★★★★

Blue Chips (2012)

★★★★★

Rare Chandeliers (2012)

★★★★★

Well-Done (2011)

★★★★★

Dr. Lecter (2011)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Unikkatil

D.U.D.A.

Ledri Vula

BimBimma

Lyrical Son

Gold AG

Genc Prelvukaj

Skivi

Mc Kresha

Getoar Selimi

Tags: Action Bronson, Arian Arslani


Komente mbi këtë artist