A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adam Lambert

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Emri i Vërtetë:
  • Adam Mitchel Lambert
  • Vendlindja:
  • Indianapolis 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adam Lambert është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adam Mitchel Lambert is an American singer, songwriter, and stage actor. Born in Indianapolis, Indiana and raised in San Diego, California, he performed in amateur theatrical productions as a child, a path he pursued into adulthood, appearing in professional productions in the U.S. and abroad. In 2009, Lambert came to prominence after becoming the runner-up on the eighth season of American Idol. After signing with 19 Entertainment in a joint vent...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Justin Timberlake

Luis Fonsi

Tiziano Ferro

Alex Clare

David Bustamante

Guy Sebastian

Alex Ubago

Michel Teló

Passenger

Pitbull


Tags: Adam Lambert

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019