Adea Pula
Adea Pula

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gjakovë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Maj 1995
  • Horoskopi:
  • ♉ DemiBiografia

BIOGRAFIA: Adea Pula është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo duket mjaft e re por njëkohësisht e bukur dhe me linja trupore të përsosura. Ka te mbaruar Shkollen e mesme te muzikes 'Prenk Jakova' në Prishtinë per Solo kendim, Kanto dhe Piano. Aktualisht studion ne Fakultetin Juridik. Adea filloi karrierën e saj si këngëtare për fëmijë, duke argëtuar gjeneratat e reja për vite me radhë. Shkollën fillore dhe të mesme I kreu në Prishtinë ku edhe ishte pjesë e programeve të ndryshme shkollore që mbaheshin n...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 14