Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adea Pula - Afrika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Nje vend ne afrike e kisha zbuluar
Dhe fillova ta mesoja se kush e kish krijuar
Nje vend ne afrike e kisha zbuluar
Dhe fillova ta mesoja se kush e kish krijuar...

Ref.
Afrika... eshte fare e lehte, qe te shkoshe
Mbylli syte dhe do fluturosh (x2)

Nje vend ne afrike e kisha zbuluar
Dhe fillova ta mesoja se kush e kish krijuar
Nje vend ne afrike e kisha zbuluar
Dhe fillova ta mesoja se kush e kish krijuar...

Afrike oj afrike ti je shume e bukur,
Po vendin e ri ku e kishe strukur
Une vende te reja shume kisha zbuluar,
Po ti afrike me ke befasuar

Ref.
Afrika... eshte fare e lehte, qe te shkoshe
Mbylli syte dhe do fluturosh (x2)

Afrike oj afrike ti je shume e bukur,
Po vendin e ri ku e kishe strukur
Une vende te reja shume kisha zbuluar,
Po ti afrike me ke befasuar


Ky tekst u dërgua nga Anna


Nuk kemi video për këtë këngë.


Adea Pula
Publikimi: 20/04/2009


Adea Pula - Afrika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Afrika".
3. Video është e këngës "Afrika", por nuk këndohet nga Adea Pula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adea Pula:


Komente 0