Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  932
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adelina Berisha është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adelina Berisha kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa vijon shkollën e mesme të muzikës “Prenk Jakova” ku tani është në vitin e fundit të mësimit në këtë shkollë. Pas editimit të dy albumeve për fëmijë, Adelina Berisha tani është duke punuar për realizimin e albumit të saj të parë si këngëtare për të rritur. Kenga e pare e saj titullohej “Te Kosova” ne moshen 4 vjeqare. Adelina Berisha vazhdoi edhe shkollen e mesme muzikore Prenk Jakova. St...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Komente

101 🔥What's Your Name? (2012)

Lum E Lum Për Vasha


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (9)

8
8
8
12
10
16
11
0
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Zanfina

Dhurata Ahmetaj

Nora Istrefi

Vesa Luma

Linda Halimi

Argjentina Ramosaj

Era Istrefi

Afërdita Dreshaj

Orinda Huta

Big Mama

Tags: Adelina Berisha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet