A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Ismaili

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  648
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Adelina Ismaili is a very famous singer and songwriter of Pop music. Adelina Ismaili eshte femija i pare i prinderve Rexhep dhe Mona Ismaili, babai inxhinier teknologjie dhe nena bibliotekiste me profesion. Nena e saj, znj. Mona ka punuar gjithashtu dhe ne Fakultetin Filozofik ne Prishtinë si këshilltare. Me vone, pas largimit nga puna prej regjimit serb i cili u instalua atebote ne Kosove, vazhdon profesionin si Menaxhere Zyrtare e e Adelina dhe Zanfina Ismaili. Adelina Ismaili ka dy motra, Ema dhe Zanfina Ismajl...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Zanfina

(Her sister)

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Best Of Adelina Ismaili (2010)

Diva (Feniks) (2008)

Mbretëreshë E Robëreshë (2005)

The Best Of Adelina (2003)

Top Hitet (2002)

Prej Fillimit... (2002)

S'jam Sex Bomb (2000)

100% Zeshkane (1996)

Fore (1995)


» Add A Song »

Shko N'r.S.
Trimit Tim
T’Iqja
Amaneti
Sa 1000 Engjuj
Sex Bombe
Ushtarit Tim
You're My Angel
Skenderbe
Deri Kur Keshtu

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (17)


Related Artists:

Alberie Hadergjonaj

Arta Bajrami

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Anjeza Branka

Elsa Lila

Bleona Qereti

Soni Malaj

Rozana Radi

Mariza Ikonomi


Tags: Adelina Ismajli, Adelina Ismaili, Adelina Ismajili

Adelina Ismaili in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019