Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Mora Fjalë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  290

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit t'i kendoj

Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet
Cou Adem
Cou po t'thojn zoqt e malit dhe bilbilat
cou Adem
Po thojn lulet trandafilat
Cou Adem
Po thon kangat thon dhe trimat
Cou Adem
Cou shpejt
Cou shpejt mos rri te varri thot nenelokja
Cou se mjaft - ta flladiti ballin toka
Cou se ty te kerkon e tan Kosova
Ty Adem

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
Ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit Ti kendoj

E t'i them
E t'i them se gjaku i tij eshte vet liria
Qe ka ardh ne Kosov e brigjeve t'drinit
Kjo liri ja flladiti ballin trimit
Ja flladit (2x)


Ky tekst u dërgua nga SerafinaCover: Qazim Beka - Mora Fjalë
Adem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/11/2014
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Naim Gjoshi


Adem Ramadani - Mora Fjalë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Fjalë".
3. Video është e këngës "Mora Fjalë", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

14
14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 6